Üretim

Her geçen günle birlikte yaşamın her alanında çok sayıda yeni malzeme, üretim yöntemi, tasarım ve koruyucu malzemeler ile karşılaşıyoruz. Yeni malzeme ve üretim yöntemleri ile üretilen yiyecekten giyime, günlük eşyalardan teknolojik ürünlere çok sayıda eşya yaşantımızın her alanında yer alıyor.

Teknoloji bir yandan malzeme çeşitliliğini artırıyor, yeni tasarımları kolaylaştırıyor, üretim maliyetlerini düşürüyor ürün sayısı artıyor, erişim kolaylaşıyor.

Bir yandan yeni malzemeler, yeni tasarımlar ve yeni olanaklar ile tanışırken çeşitlilik ve kolay erişilebilirlik avantajı işimizi kolaylaştırıyor.

Bu gelişmelere paralel olarak bazan ve bazılarımız yeni ürün ve olanakları kullanmanın yanı sıra geleneksel malzemeleri ve tasarımları kullanma isteğini içinde hissediyor. Bu bazan geleneksel malzemelere özlem bazan geleneksel tasarımlara bağlılık ve geçmişe özlem olarak ortaya çıkabiliyor.

Ağaç gerek işlenme kolaylığı ve gerekse kolayca bulunabilir bir malzeme olarak geçmişin her aşamasında ve de günümüzde karşımıza çıkıyor. İçinde yaşadığımız evlerden, mobilyalara, kullandığımız alet ve eşyalara, dekorasyondan eğitim malzemeleri ve oyuncaklara her alanda karşılaşıyoruz.

Bu gün kullanılan çok sayıda yeni malzeme, tasarım ve üretim yöntemleri ağacın kullanım alanını azaltsa da doğala özlem duyanların başta gelen seçenekleri arasında. Artık çok sayıda kişi doğal ve yenilenebilen bir malzeme olarak ağacı tercih ediyor.

Plastik bir sandalye yerine ahşap bir sandalye, kompozit  malzemelerden neredeyse hepsi hatasız ve biribirinin aynısı ürünlere karşılık malzemeden ve el üretiminden kaynaklanan biribirinden farklı ve hatalara açık ürünler tercih edilebiliyor. Bazılarımız için mükemmellikten uzak ürünler daha iyi gelebiliyor. Malzemenin doğallığı nedeniyle aynısından iki  benzer tahta parçasının bile olmaması bazılarımız için tercih nedeni.

agacisleri.com projesine başlarken bir yandan ahşabın doğallığından yararlanmayıi geleneksel tasarımları yeniden gündeme getirmeyi, kompozit malzemelere ve mükemmel üretimlere seçenek arayanlara bir alternatif olmak üzere yola çıktık.

Tasarımlarımızın çoğu geleneksel ürünlerden yararlanılarak geliştirildi. Üretimde kullanılan malzemeler ve birlikte çalıştığımız ustalar bildiğimiz insanlar. İthal edip satmak yerine tasarımdan malzeme seçimine, üretimden montaj ve boyamasına kadar içinde olduğumuz bir süreci tercih ettik. Tasarımları kendimiz belirliyoruz. Kendi atölyemizde numune üretimi yapıyoruz. Beğenirsek tanıdığımız ustalarla gerçek üretime geçiyoruz. Mümkün olduğunca insan sağlığına zarar verebileceğini bildiğimiz malzeme, montaj parçası ve boyalardan uzak duruyoruz. Çocukların oynayacağı ürünlerde yiyecek boyasını tercih ediyoruz.  İlerleyen günlerde bu sayfalarda üretim fotoğraflarını da paylaşacağız.100 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Kapat