Ağaç İşleri şirketi doğal bir malzeme olan ahşaptan çocuklar için geleneksel ve modern oyuncak ve eğitim malzemeleri, her yaştan meraklıları için hobi ürünleri, ev ve bahçe dekorasyonu için kullanılabilecek ürünlerin tasarım, üretim ve pazarlanması konusunda çalışmak üzere kurulmuştur.

Üretilebilecek ürünler dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan basılı kaynaklar, örnek ürünler ve İnternet üzerinden yapılan taramalarla belirlendikten sonra kendi atölyemizde prototipleri hazırlanmaktadır. Prototiplerin hazırlanması aşamasında gerekli ham madde, montaj malzemeleri ve boyalar araştırılıp uygulandıktan sonra siparişleri verilmektedir. Uzun yıllardan bu yana tanıdğımız marangozlara tasarımı oluşturan ürün planlarını gönderilerek bazı durumlarda yarı mamul, bazı durumlarda son ürün için sipariş verilmektedir.

Yarı mamul ve  son ürünler atölyemizde montajları tamamlanıp boyandıktan sonra ürün kodları ve tanımları oluşturulup resimleri çekilerek üyesi olduğumuz e-ticaret sitelerine ve kendi İnternet sitemize eklenmektedir.

Üretimin her aşamasında kendimiz için kullanmayacağımız hiç bir ham madde, montaj malzemesi. boya ve işçilik yöntemi kullanılmamaktadır. Özellikle çocukların kullanacağı ürünler, renklendirmek için bir risk yaratmamak adına gıda boyası ile boyanmaktadır. Bir çok üründe ham maddemizin ağaç olduğunu unutmadan sadece koruma amacıyla ürünler su bazlı doğal renkli vernik ile boyanmaktadır.

Ürünlerin geliştirilmesi ve üretimi sırasında çok sayıda kişi gerek fikir vererek gerekse üretime katkıda bulunarak bize yardımcı olmaktadır. Örnekleri dünyanın her yerine bulunan ağaç ürünleri alanında özellikle Türkiye’de de tasarım ve üretim yaparak ayakta kalınabileceğini inananarak yola çıktık.

Yeni ürün önerileri, tasarım, kullanılan ham madde ve montaj ürünlerine ve pazarlama yöntemlerine kadar her alanda bizi geliştirebileceğine inandığınız eleştiri ve katkılara açığız.

Dedem yüzyıllar boyunca ormanda ağaç keserek yaşayan bir gelenekten geliyor. 53 yıl önce dedemin başlattığı ve halen dedemle birlikte amcamların sürdürdüğü bir ağaç işleme atölyesi çalışmaya devam ediyor. Babam çocukluğunda bu atölyede çalışmış bir mühendis. Uzun yıllar sürdürdüğü yöneticilikten sonra öğretim üyesi olarak çalışıyor ve şimdi de bu projeye destek veriyor.

Başlangıçta üretimi kolay ürünlerle başladık. Ancak dostlarımzıdan gelen önerilelre ahşabaı sadece geleneksel tasarımlarla sınırlamam gerektiğin görüşlerini dikkatela alarak özellike kırtasiye ve dekorasyon alanında yeni kullanım lanalrına gçrmekte sakınca görmedik.

Bizimle çalışmak isteyen perakendicilere de açığız. Yerli üretim sizin için de sıcak geliyorsa bizi arayın birlikte çalışmanın yollarını arayalım.

Sitede sergilenen ürünlerin yanı sıra sizlerden gelecek önerilere göre özel tasarımlara ve promosyon amaçlı özelleştirilmiş çok sayıda üretime de hazırız.100 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Kapat